13 Aralık 2010 Pazartesi

İşte Aranan Hürrem Sultan Meryem Uzerli

“Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Hürrem’i canlandıracak oyuncu bir türlü bulunamamıştı hatta bu yüzden çekimler uzun süre aksamıştı…
Veeee işte herkesin merak ettiği Hürrem Sultan! Halit Ergenç’in Muhteşem Süleyman’ı canlandıracağı “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Hürrem’i canlandıracak oyuncu uzun zamandır bulunamamıştı ve tam bir merak konusuydu. Ergenç ile cesur sahnelerde oynaması gerekecek olan Hürrem Sultan ünlü oyuncunun eşi Bergüzar Korel tarafından da merak ediliyordu. Bu cesaret gerektiren rol için birçok oyuncu adayıyla deneme çekimleri yapan TİMS yapım 8 ay süren araştırmalar sonucunda Alman asıllı Türk oyuncu Meryem Uzerli ile el sıkıştı.
Uzerli, padişahların cariyelere nikâh yapmama geleneğini yıkarak, Kanuni Sultan Süleyman’ın nikahlı eşi olmayı başaran “Hürrem” rolü için kamera karşısına geçti.

HÜRREM SULTAN 8 ÜLKEDE ARANDI

Hürrem karakteri için Türkiye’nin yanı sıra Amerika, Almanya, Hollanda, İngiltere, Makedonya, Hırvatistan, Bulgaristan gibi ülkelerdeki ajanslar ile kasta uygun, Türkçe bilen oyuncu adayları için iletişime geçildi. Yaklaşık 8 ay süren araştırmaların ardından Alman asıllı Türk oyuncu Meryem Uzerli, ‘Hürrem’ rolü için kamera karşısına geçti. Uzerli’nin, Almanca, İngilizce, Türkçe ve Rusça biliyor olması seçimde etkili oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder