3 Ocak 2011 Pazartesi

Muhteşem Yüzyıl Selma Ergeç Evlendi!

 Muhteşem Yüzyıl Selma Ergeç,Selma Egeç Evlendi,Muhteşem yüzyıl,Muhteşem yüzyıl Oyuncuları
Sis ve Gece'nin aşk hikayesi gerçeğe nasıl dönüştü
Yazar Ahmet Ümit'in çok satan romanı Sis ve Gece biliyorsunuz Turgut Yasalar tarafından sinemaya uyarlanmış ve geçtiğimiz haftalarda vizyona girmişti.

Filmin çekimi sırasında yaşanan ve adeta ayrı bir film konusu olan gelişmeleri anlatmak istiyorum. Bunları daha önce duymuştum ama filmin promosyonu için bilgiler sızdırıldı şeklinde bir izlenime yol açmamak için yazmamıştım.
Filmde Uğur Polat, sevdiği kız ortadan kaybolan bir gizli servis elemanını canlandırıyordu. Amiri de bir suikaste kurban giden Sedat (Uğur Polat) bir yandan teşkilat içi hesaplaşmayla uğraşırken bir yandan da sevgilisi Mine'yi (Selma Ergeç) bulmaya çalışır.
Uğur Polat gerek tiyatro gerekse sinemada beğendiğim bir aktördür. Ama bu filmde amiri öldürülen ve sevgilisi kaybolan istihbarat elemanını olağanüstü canlandırıyordu ve üzerinde inanılmaz bir hüzün vardı.
Meğer bu hüznün gerçek hayatta da bir karşılığı varmış.
Filmde sevgilisini kaybeden Polat, tam da o günlerde gerçek sevgilisi Beste Bereket'ten ayrılmış. İşte o hüzün yönetmen Turgut Yasalar'ın işine çok yaramış ve isteğinin üzerinde bir performans almış ünlü oyuncudan.
Durun, film içinde film hikayesi burada da bitmiyor.
Rol icabı aradığı sevgilisini canlandıran Selma Ergeç'le de tam bu sırada buluşmuşlar, yani gerçekten sevgili olmuşlar. Evli olan Selma Ergeç de bu ilişkinin başlamasıyla eşinden ayrılmış.
Filmlerin finalinde, şimdi kim nerede ne yapıyor gibi bir bölüm vardır ya, ben de burada onu yapayım hadi. Her ne kadar magazinci arkadaşlarıma sınır ihlali yapmış gibi olsam da... Beste Bereket de Uğur Polat'tan ayrıldıktan sonra teselliyi sinemamızın yeni Atatürk'ü Alican Yücesoy'da bulmuş.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder